Myślenicki Klub Fantastyki
Rok założenia 1993
MIKON 2006

MIKON 2006
FANTASTYCZNA WIOSKA
28-30 LIPIEC

            "Podejdź no na Mikon, jak i ja podchodzę..." można by rzec, bo to i na Mikołaju wioska konwentowa stanęła, a za sprawą programu przybyli konwentowicze poczuć się mogli jako chłopi czy parobkowie. Taki to bowiem temat przewodni w 2006 roku MIKON sobie obrał. A że tradycji stać się musiało i program ciekawy być musiał, to i konkursów i prelekcji nie zbrakło.
            Konkursów były 3, ale za to jeden bardziej chłopski od drugiego:
- "Konkurs wiedzy o Jakubie Wędrowiczu" - mega- trudne pytania konkursowe, dotyczące losów najsłynniejszego polskiego egzorcysty-bimbrownika zaskoczyły nawet najbliższych przyjaciół autora opowiadań - Karol Batko
- "Konkurs wiejsko fantastyczny" - czyli wszystko co ludowo-chłopskie w fantastyce ubrane w formę tradycyjnych pytań i 4 odpowiedzi z których tylko jedna mogła być prawdziwa Ania "Ania" Borczak, "MvB"
- "Zabawy wiejskie" - praktyczny konkurs zabaw wiejskich obejmujący rzut podkową do celu, rzut beretem na odległość oraz odśpiewanie wiejskich przyśpiewek na dowolna nutę - Piotr "Tolkien" Leśniak
            A że nie samymi konkursami konwentowicz żyje, to prelekcji też było sporo:
- Tarot. Tajemnica karcianych przepowiedni - "Hassan",
- D20 Modern w lesie? - "Sony"
- Xiangcun, nóngcun, nóngmín. Wieś Chińska i jej wieśniacy - "Healer"
- 'S.O.I.D. - Spirits of icy desert' - prezentacja systemu - Marek Maciąg
- Historia broni chłopskiej - "Czeźwy"
            Do tego wszystkiego "TaTaR" przygotował prezentacje systemu bitewnego "Warmachine/ Hords" a konwentowiczów dzielnie wspierał kociołek w składzie zupa, bigos, zupki Kim-Lan. Dla prawdziwych twardzieli "Hassan", "Sony" i inni przygotowali "Czołganie przez pełzanie, czyli zielona taktyka" - wielogodzinną prezentację poświęconą sprzętowi oraz taktyce walki w terenie.
            70 chłopów i chłopek zamieszkało na 3 dni w MIKONOWEJ wiosce, i z trudem przyszło im się z nią rozstać. Pocieszającą myślą było to, że za rok w tym samym miejscu znów coś stanie ... niekoniecznie wiejska chata.
Sponsorzy i partnerzy