Myślenicki Klub Fantastyki
Rok założenia 1993
Fantastyczne Ferie 2005


Fantastyczne Ferie 2005
31 styczeń - 5 luty

W 2005 roku Myślenicki Klub Fantastyki zorganizował po raz pierwszy w swojej historii imprezę dla młodzieży podczas zimowych ferii. Projekt powstał dzięki dużemu zainteresowaniu klubem, jak również możliwościami lokalowymi (klub dysponował lokalem o dużej powierzchni w Centrum Edukacyjnym IQ, doskonale nadającym się do tego typu imprez). Podczas sześciu dni gier, zabaw i konkursów odwiedziło nas około 50 osób, z czego część z nich po raz pierwszy miała okazje zapoznać się z tematyką RPG i grami innymi niż komputerowe.

Poza stałymi blokami tematycznymi takimi jak Games Room czy sesje gier RPG które odbywały się codziennie, w każdym dniu imprezy znaleźć można było inne prelekcje i pokazy. Dużym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza wtorkowy dzień z grami karcianymi oraz piątkowe gry bitewne.

Ferie zorganizowane były całkowicie ze środków Myślenickiego Klubu Fantastyki, a wstęp na nie był darmowy. Dzięki dużemu zaangażowaniu członków Klubu, Ferie zakończyły się sporym sukcesem i planami zorganizowania ich za rok.

Sponsorzy i partnerzy