Myślenicki Klub Fantastyki
Rok założenia 1993
Fantastyczne Ferie 2006


Fantastyczne Ferie 2006
15 - 21 luty

W okresie ferii zimowych 2006 w Centrum Edukacyjnym IQ po rez kolejny zorganizowane zostały Fantastyczne Ferie – całotygodniowe spotkania z fantastyką dla młodzieży z terenów Myślenic i okolic. W przeciwieństwie do ubiegłorocznej imprezy zaczynały się we środę i trwały do wtorku
Fantastyczne Ferie 2006 zorganizowane były jako jeden duży Games Room, w którym można było codziennie zagrać w rozmaite gry planszowe, bitewne i karciane, jak również wziąć udział w sesjach RPG osadzonych m.in. w świecie Gwiezdnych Wojen, Warhammera, D&D czy Legendy Pięciu Kręgów. Aby dodatkowo zachęcić przybyła młodzież do wysilenia wyobraźni i zagrania w sesji, zorganizowany został konkurs na najlepszego gracza. Wzięło w nim udział 12 osób.
Podczas imprezy przeprowadzone zostały dwa turnieje (Battletech i Magic The Gathering) oraz dwa konkursy (Wiedzy fantastycznej i wspomniany wyżej konkurs na najlepszego gracza). Spore zainteresowanie (ponownie około 50 osób) i dobra zabawa jaką gwarantował Myślenicki Klub Fantastyki pozwalał myśleć o organizacji kolejnej imprezy za rok. Niestety problemy lokalowe sprawiły iż plany organizacji następnych Fantastycznych Ferii zostały przesunięte na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Sponsorzy i partnerzy